Korona Gór Polskich to 28 najwyższych szczytów z każdego pasma gór Polskich. Keszując mam plan zdobywać kolejne szczyty korony. Ponieważ keszowanie jest zabawą, nie mam poczucia, że powinnam zdobyć wszystkie szczyty w określonym czasie. Liczę się z tym, że nie zdobędę wszystkich szczytów. Ale przecież "nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go" :)

 

20 VII 17 r. w pogoni za kolejnymi keszami i geościeżkami dotarliśmy do Kopy Biskupiej. Pogoda była zmienna, na szczęście deszczyk raczej symboliczny. Zaskoczyła nas budowa drogi pod schronisko. Już niedługo będzie tam można sobie podjechać samochodem. A ja w towarzystwie Giny i Krossa przeszłam przez górę Szyndzielową, Górę Zamkową, Srebrną Górę na Kopę Biskupią, a potem przez Gwarkową Perć do samochodu. I jeśli się nie mylę, to tym sposobem udało nam się zdobyć wszystkie szczyty Gór Opawskich!

czupel

Czupel został zdobyty 29 VII 2015 r. w doborowym towarzystwie Sylwii, Magdy i oczywiście Giny.

To był udany spacerek przy przyjającej pogodzie.

tarnica

25 VII 2016 r. - to był ciężki dzień. Upał, daleka droga i co najgorsze tłumy ludzi, którzy też uparli się tego dnia wejść na Tarnicę. Tym razem nie mogłam zabrać Giny - Tarnica mieści się na terenie Parku Narodowy i tam niestety psy są niemile widziane. Za to na szczyt dotarłam w towarzystwie Michała.

skrzyczne19 IX 2015 r. pogoda była taka sobie. Trochę mglisto, trochę padało. Jednak daliśmy radę i w towarzystwie Magdy, Janzow i Giny zdobyłam kolejny szczyt. 

lysicaaWyprawa na Łysicę odbyła się 30 VIII 2015 r. Towarzyszyli mi: Magda, Janzow i Gina. Spacerek zacny. Plany co prawda były ambitniejsze, ale jak to bywa: rzeczywistość weryfikuje plany.